مقالات

داشتن پوست خوب بزرگترین سرمایه برای زیبایی می باشد قسمتی از آن با ژن می آید و قسمت دیگر آن هم دست خودمان است که چطور از پوستمان محافظت نماییم.با محافظت درست از پوست حداقل تا ده سال میتوان پیر شدن پوست را عقب انداخت و در زمان پیری هم میتوان زیبا به نظر آمد.

در حالی که نتایجی که از برنامه‌های مراقبت از زیبایی و مواد شیمیایی دریافت می‌کنید تاثیر کوتاه مدتی دارند، زیبایی که بواسطه‌ی رعایت یک سبک زندگی خوب بدست می‌آورید، همیشه باقی خواهد ماند. این نکات را رعایت کنید تا علائم پیری را از خود دور کرده و برای ظاهرتان معجزه بیافرینید.

از همین امروز برای داشتن پوست خوب تلاش کنید و زیبایی و جوانی را برای خود به ارمغان بیاورید. برای داشتن پوست خوب و شفاف موارد زیر را رعایت کنید تا نتیجه بهتری بدست آورید.

 

به مقدار کافی بخوابید

پوست در شب، کار نوسازی و ترمیم را انجام می دهد.بعد از یک خواب بد، زیر چشمان شما گود می افتد و پوستتان نیز به زردی می گراید.
به همین دلیل پیشنهاد می شود، ۷ تا ۸ ساعت در شب بخوابید تا پوست عملیات جوان سازی خود را به صورت مطلوبی انجام دهد.

 

ماهی آزاد در برنامه غذایی ثابت و مهم  باشد


ماهی دارای مقادیر زیادی امگا۳ است که به رطوبت رسانی پوست از داخل کمک می کند و التهاباتی که منجر به قرمزی پوست می شود را کاهش می دهد.
اسید چرب امگا-۳ به کاهش التهاب در بدن و بازگرداندن رطوبت به پوست کمک می کند.
علاوه بر این، امگا-۳ در ترمیم سلول ها و دفاع در برابر آسیب های سلولی کمک می کند.

 

مراقب آفتاب سوزان باشید

آسیبی که آفتاب می‌تواند بر پوست شما وارد کند، در طول زمان اتفاق خواهد افتاد، اما پابرجا خواهد ماند. جدای از لک‌های قهوه‌ای، قرمزی، دمل، خشکی، لک و پیس، و سوختگی، آفتاب باعث خواهد شد تا پوستتان چروکیده و سالخورده شود.

هنگامی که چین و چروک‌ها پدیدار شوند، دیگر خلاص شدن از دست آنها ساده نیست. ازینرو پیشگیری بهتر از درمان است. تا آنجا که ممکن است در وسط ظهر از خورشید دوری کنید، یعنی دقیقا زمانی که در گرم‌ترین زمان روز قرار داریم.

اگر ناچار به ترک منزل یا محل کارتان هستید، یک روسری یا چتر همراه خود داشته باشید تا صورتتان را پوشش دهید. همچنین مطمئن شوید که هر باری از خانه بیرون می‌روید، به مقدار مناسب کرم ضد آفتاب استفاده کرده اید، صرف نظر از اینکه هوا آفتابی باشد یا نباشد.

اگر در مقابل آفتاب شدید قرار می گیرید می توانید از کرم ضد آفتاب ادیب درم هم استفاده کنید که مانع از سوختگی پوست می شود.

سلول‌های خشک پوستتان را رویه سایی کنید

کارها و بکش و مکش‌های روزانه‌ی ما، معمولا باعث خشکی، پوسته پوسته شدن و سالخوردگی پوستتان می‌شود. یک اسکراب خوب، راه حلی عالی برای این مشکل است. پس حداقل سه بار در هفته از یک اسکراب خوب استفاده کنید تا تمام سلول‌های مرده‌ی پوستتان را کنار بزنید.

از آنجایی که سلول‌های کهنه و مرده‌ی پوستتان کنار زده می‌شوند، برای سلول‌های تر و تازه و جدید جا باز می‌شود، بنابراین پوستتان زیبا و درخشان جلوه خواهد کرد.

قبل از مصرف شیرینی جات به پوست تان فکر کنید

هرچند که یک دسر خوشمزه پس از ناهار یا شام، واقعا لذت بخش است، اما اگر برایتان تبدیل به عادت شود، در طولانی مدت برای پوستتان مضر و دردآور خواهد بود. هنگامی که شکر در بدن شما تجزیه و به جریان خون وارد می‌شود، با مولکول‌های پروتئینی ترکیب شده و کیفیت کلاژن و الاستین را در بدن شما می‌کاهد.

این اتفاق باعث خواهد شد تا پوستتان حالت افتاده به خود بگیرد و به مرور چروک شود و شما را به سمت مسیری هولناک سوق دهد. بنابراین خیلی خوب است که هیچگاه در خوردن شیرینی افراط نکنید، و از طرفی هم تلاش کنید تا در مصرف غذاهای شیرین تا آنجا که می توانید محدودیت ایجاد کنید.

در حد افراط آب بنوشید

هیچوقت خودتان را از نوشیدنی‌های سالم محروم نکنید. کاملا واضح است که آب برای بدنتان ضروری است، آب ساده‌ترین راه برای بدست آوردن پوستی زیبا است. حدود ۷۰ درصد بدن شما را آب تشکیل داده، از اینرو اگر به اندازه‌ی کافی آب مصرف نکنید، یک خطر بزرگ برای پوستتان بوجود خواهد آمد.

همیشه یک بطری آب با خودتان به همراه داشته باشید. همانطور که می‌دانید هشت تا ده لیوان آب در روز، حداقل نیاز شما به آب است. در عوض نوشیدنی‌های گازدار یا نوشابه، به سراغ انواع آبمیوه یا آب نارگیل بروید.

همچنین تا آنجا که می‌توانید باید از نوشیدنی‌های الکلی هم دوری کنید. نوشیدنی‌های گازدار شیمیایی و آنهایی که الکلی هستند، در پوستتان ایجاد سمومی کرده که باعث سریع سالخورده شدن پوست می‌شوند. همچنین سیگار کشیدن هم باعث خواهد شد تا در طول زمان پوستتان چروک برداشته و بافت طبیعی‌اش را از دست بدهد.

 

هنگام پرواز بیشتر مراقب پوست تان باشید

 

هنگام پرواز نسبت به زمانی که روی زمین قرار دارید، به خورشید نزدیک ترید. بعنوان مثال آنطور که مشاهده شده تعداد زیادی از خلبانان و مهمانداران هواپیماها بیشتر مستعد سرطان پوست هستند، تنها بخاطر اینکه در اغلب اوقات بیشتر از دیگران نزدیک به خورشید هستند.

ازینرو به آن دسته از افرادی که به طور منظم پرواز می‌کنند، توصیه می‌کنیم که کنار پنجره ننشینند تا پوستشان در معرض نور خورشید نباشد. اما اگر در کنار پنجره نشستید، پرده‌ی آنرا پایین بکشید. همچنین بدون اینکه ضد آفتاب مالیده باشید سوار هواپیما نشوید.

 

ورزش رکن اصلی زیبایی پوست است

یک بار در روز ضربان قلب خود را افزایش دهید تا پوستتان را درخشان کنید. از آنجا که ورزش قابلیت گردش خون و اکسیژن را ارتقاء می دهد، تاثیر آن روی صورت شما نیز نمایان خواهد شد.”پوست دریافت کننده های ایندورفین دارد که می تواند توضیحی برای تاثیر مثبت ورزش های اروبیک باشد.

 

شاد باشید، زیبایی پشت بندش خواهد آمد

اصلا مهم نیست که چقدر به خودتان برسید و چقدر محصولات زیبایی استفاده کنید، اگر از درون شاد و سرحال نباشید قطعا در چهره‌تان منعکس خواهد شد. یک فرد شادتر معمولا بیشتر عمر می‌کند. اصلا به همین دلیل مشاورین و کلوب‌های کمدی و خنده پر طرفدارند.

این موضوع از نظر علمی هم به اثبات رسیده است که استرس یا اضطراب طولانی مدت، باعث ایجاد جوش یا حتی چین و چروک خواهند شد. چنین روحیاتی بصورت خودکار باعث خواهند شد تا پیرتر از آنچه هستید بنظر برسید.

همچنین استرس داشتن، با بی خوابی هم همراه خواهد بود، در نتیجه ی بی‌خوابی هم پوستتان خسته و بی رنگ رو خواهد شد و زیر چشمانتان گود خواهد افتاد. بنابراین خودتان را از مشکل دور نگاه دارید، شاد باشید، زیبا باشید، و برای همیشه جوان بمانید!