بدون نظر آموزش, دسته‌بندی نشده, کرم ضد آفتاب

چناچه که پوست شما دچار خارش، التهاب، قرمزی و پوسته پوسته شدن شود احتمال تشخیص اگزما در شما وجود دارد.

اگزما

اگزما نوعی واکنش پوستی نسبت به حساسیت به گلوتن شیر یا تخم مرغ است. اما بعضی از مواقع اگزما ژنتیکی است. اگزما انواع بسیاری دارد و شما در هر دوره سنی ممکن است به هر کدام از یک دسته مبتلا شوید. آزمایشی برای تشخیص اگزما وجود ندارد اما پزشکان با مشاهد و بررسی پوست میتوانند اگزما را از پوست شما تشخیص دهند. راه اصلی برای درمان اگزما استفاده از کرم های مرطوب کننده و کرم ضد آفتاب به صورت مداوم است.

اگزما با کرم مرطوب کننده
کرم مرطوب کننده

اگزما را نخارانید

واکنش پوستی در افراد مبتلا به اگزما متفاوت است. اما واکنش خارش پوست در تمام پوست های مبتلا به اگزما یکسان است. نکته ای که باید به آن دقت کنید مقاومت در برابر خارش منطقه مبتلا به اگزمای پوستی است.

تغذیه

اگزما میتواند واکنش حساسیتی نسبت به انواع غذا های حاوی شیر، تخم مرغ و گلوتون باشد. بدن خود را بشناسید. تمام مواد غذایی را که می‌خورید، برای چند هفته یادداشت و بثوراتی را که ایجاد می‌شود، بررسی کنید و هرگونه رابطه میان رژیم غذایی و شیوع اگزما را در بدن تحت نظر بگیرید به این ترتیب به مرور متوجه خواهید شد که چه غذاهایی موجب اگزما و یا عود آن می‌شوند.

تغییر سبک زندگی

علاوه بر استفاده از کرم های مرطوب کننده و درمانی اگزما با تغییر در سبک زندگی خود میتوانید درمان اگزما را تسریع کنید.

درمان با تغییر سبک زندگی
تغییر سبک زندگی

کاهش استرس

دوری کردن از اضطراب و استرس در روند کاهش اگزما کمک فراوانی به پوست شما میکند. مدیتیشن ، مسافرت و استراحت به شما در دوری از استرس کمک بزرگی خواهد کرد.

رطوبت

مراقب رطوبت پوست خود باشید. با استفاده از ماسک های خانگی یا لوسیون و کرم های مرطوب کننده، رطوبت خود را حفظ کنید. پس از استحمام حتما از کرم های مرطوب کننده استفاده کنید. پوست خود را با مواد شوینده گیاهی  ضعیف شستشو دهید. سعی کنید فضای منزل را با استفاده از دستگاه های بخور مرطوب نگاه دارید.

لباس پنبه ای

لباس‌های پنبه‌ای بپوشید سعی کنید ملحفه و روتختی شما از جنس پنبه و یا نخ باشد.  اگر خارش شما شدید بود، با جوراب و دستکش بخوابید.  از قرار گرفتن در برابر آلرژی های بالقوه، همچون گرد و غبار و گرده گیاهان، خودداری کنید.

درمان با لباس پنبه ای
لباس پنبه ای

از مصرف لوسیون‌ها، صابون‌های خشن و شامپو و مواد شیمیائی قوی که حاوی رنگ‌های مصنوعی، اسانس و یا مواد محرک همچون سولفات سدیم لوریل هستند، اجتناب ورزید.  از محصولات گیاهی و ضدحساسیت استفاده کنید که معمولاً عاری از هر نوع ماده تحریک‌کننده هستند.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *