بدون نظر آموزش, کرم ضد آفتاب

روند پیری پوست روندی طبیعی است که با افزایش سن اتفاق می ‌افتد، ولی بهترین کرم ضد آفتاب و ضد چروک می تواند این روند طبیعی را کندتر،کند.

بهترین ضد چروک
ضد چروک

در این مقاله از بهترین کرم ضد آفتاب و ضد چروک صحبت خواهیم کرد.

هم چنین فواید آن را برای پوست بررسی می کنیم.

کرم ضد چروک

اولین گام برای انتخاب ضد چروک شناخت پوست خودتان است.

تاثیر  مثبت استفاده از کرم ضد چروک به میزان قوی بودن آن نیست بلکه به استفاده مداوم و مکرر از آن است.

چه کسانی کاندید استفاده از از کرم ضد چروک هستند؟ سن خاصی برای استفاده از کرم ضد چروک نیست بلکه به پوست شما بستگی دارد، برای همین شناخت پوست خودتان بسیار مهم است.

انواع کرم ضد چروک

کرم ضد چروک براساس کاربرد آن انواع مختلفی دارد.

کرم ضد چروک دور چشم

این محصول پوست اطراف چشم که نازکتر وحساس تر هستند را نرم و مرطوب نگه می دارد. از تشکیل شدن خط و چین و چروک جلوگیری میکند.

این خطوط گاهی آنقدر عمیق می‌شوند که به ان چروک‌های پنجه کلاغی گفته می‌شود. برای پر کردن این نوع چروک، باید از ضد چروک‌های قوی‌تر استفاده کرد. از آن‌جا که اولین چروک‌ها در ناحیه دور چشم ایجاد می‌شوند، بهتر است پس از سن ۲۵ سالگی، از کرم ضد چروک استفاده کرد.

کرم شب

کرم شب بسیار قویتر از کرم روز بوده وتاثیر بیشتری از کرم روز دارد.

قبل از خواب از کرم شب استفاده میشود و تا صبح روی صورت باقی می ماند زیرا شب بهترین زمان برای بازسازی پوست است.

این نوع کرم ها بسیار مغذی و حاوی انواع ویتامین ها و رتینول هستند.

هم چنین این کرم ها گاهی اوقات لایه بردار نیز هست. کرم‌ها برحسب مارک‌هایشان انواع متعددی دارند و می ‌توانند حاوی اسیدهای میوه و رتینوئیدها، انواع آنتی‌اکسیدان‌ها و مرطوب‌کننده‌ها باشند. ویتامین‌های E و C و A نیز در بیشتر این کرم‌ها وجود دارند، هر چند که درباره پایداری این مواد در محیط و یا پس از تماس آن با پوست بحث‌های فراوانی وجود دارد. شما ممکن است فهرستی طولانی از مواد تشکیل‌دهنده را روی این کرم‌ها مشاهده کنید، ولی در واقع مواد موثر این کرم‌ها، محدود و مشخص‌اند و مقداری از این مواد در واقع برای رطوبت‌رسانی و یا به عنوان مواد نگه‌دارنده وارد ترکیب کرم شده اند.

کرم روز

در کنار استفاده از کرم شب، کرم روز هم باید مورد استفاده قرار گیرد.

کرم روز حاوی نرم کننده، ضدآفتاب است که از خشک شدن پوست جلوگیره کرده و رطوبت رسانی به پوست میکند.

سرم ها

سرم ها به پوست نفوذ کرده و میزان رطوبت آن را بهبود می‌بخشد. بدین ترتیب تاثیر سریع‌تری خواهد داشت.

بهترین لوسیون ضد چروک
لوسیون ضد چروک

ضدآفتاب

کرم ضد آفتاب برای حفاظت از پوست در مقابل اشعه های خورشید ساخته میشود.

پوست ما اولین لایه بیرونی است که  از لایه های درونی حفاظت میکند و در معرض انواع آسیب هاست، آسیب هایی چون آفتاب و آلودگی محیط.

نور خورشید همانقدر که می تواند برای پوست مفید باشد مضر نیز هست.

به علت داشتن اشعه هایی چون uva , uvb و اشعه مادون قرمز.
پس استفاده از ضد آفتابها امری واجب برای سلامت پوست هست. ضد آفتابها شامل انواع مختلفی می شود مانند: لوسیون ها، ژل ها وکرم ها

عملکرد ضد آفتابها

مواد تشکیل دهنده کرم ضدآفتاب به انعکاس نور آفتاب از سطح پوست کمک می کند و از پوست در مقابل سرطان پوست محافظت می کند. بسیاری از ضدآفتاب ها به کنترل آسیب از طریق جذب اشعۀ ماورا بنفش و جلوگیری از رسیدن آنها به پوست معروف هستند.

بهترین ضد آفتاب موثر
بهترین ضد آفتاب

 

 ترکیبات ضدآفتاب

فرمول کرم ضدآفتاب به عنوان ترکیبی از مواد آلی و معدنی معینی شناخته شده است. دو نوع عنصر فعال در این نوع کرم ها وجود دارند. اولی ذرات معدنی به نام زینک اکسید و تیتانیوم اکسید است که به طور فیزیکی برای حفاظت از پوست، انعکاس یا پخش کردن نور ماورای بنفش می باشند.

دیگر عناصر فعال، ترکیبات آلی هستند که با جذب اشعۀ ماورای بنفش وسپس رهاسازی این اشعه ها به صورت گرما، از پوست محافظت می کنند.

انواع ضد آفتابها

ضد آفتاب ها به دو صورت  فیزیکی و شیمیایی استفاده می شوند.

ضدآفتاب فیزیکی

ضد آفتاب فیزیکی که با انعـکاس اشـعه ، از رسیـدن آن به پـوسـت جـلوگـیری می کند. هـر مانـع فـیـزیکـی کـه این عمل را انجام دهد از این گروه می باشد مانند پمادهای حاوی اکسید زینک ( روی ) و یا کلاه لبه دار و حتی نقاب.

ضدآفتاب شیمیایی

این گروه از ضدآفتاب ها از طریق جذب اشعه ، از رسیدن آن به لایه های عمقی پوست جلو گیری می کنند.

چگونگی استفاده از ضدآفتاب

ضدآفتاب باید به تمام نقاط باز بدن مالیده شود. به خصوص صورت ، گوش ها ، گردن قسمت های فوقانی سینه ، پشت دست ها ، قسمت های بدون موی سر در مردان.

 هر نوع ضد آفتاب با هر عیاری بیشتر از سه ساعـت روی پوست مؤثر نیست و باید بعد از 3 ساعت تکرار شود. بیشترین مقدار اشعه در فاصله زمانی 10 صبح تا 3 بعد از ظهـر به زمـیـن می رسد. در این فاصـله زمانی از قرار گـرفـتن به طور مستـقـیم در برابر اشعـه آفـتاب اجـتـناب شود.

پس از غوطه ورشدن در آب مجدداً باید از ضدآفتاب استفاده کرد. به دنبال ورزش و فعالیت های بدنی که تعریق بدن سبب پاک شدن ضدآفتاب می گردد باید دفعات استفاده از این فرآورده را افزایش داد. ایده آل است که حدود 30 دقیقه قبل از قرار گرفتن در معرض آفتاب از ضدآفتاب استفاده شود تا زمان لازم برای نفوذ ماده به درون لایه کراتینی پوست فراهم باشد

 

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *