بدون نظر آموزش, مقالات

زگیل کف پا

از آنجایی که زگیل کف پا در یک منطقه فشار می باشند ، آن ها به سمت داخل رشد می کنند و معمولا حساس و دردناک خواهند بود. همانند سایر زگیل ها ، آن ها زائده های پوستی بی ضرری هستند که توسط یک ویروس ایجاد می شود.
زگیل‌ های کف پایی معمولا به علت عفونت ویروسی پوست کف پا به وجود می ‌آیند. این زگیل‌ ها بر اثر راه رفتن با پای برهنه در مکان‌ هایی همانند حمام ‌های عمومی و یا رختکن به افراد منتقل می ‌شوند. در اول ممکن است مانند پینه به نظر برسد ، ولی دانه‌ های سیاهی که مویرگ‌ های خونی می باشند درون زگیل مشاهده می ‌شود.
این زگیل ‌ها فرد را در حین راه رفتن آزار می ‌دهند و همراه با درد می باشند. پزشکان معمولا این نوع زگیل‌ ها را با جراحی بر می ‌دارند و یا توصیه می ‌نمایند که فرد از اسید سالیسیلیک که به صورت مایع یا برچسب است ، استفاده کند. ولی درمان طبیعی نیازی به جراحی و ریختن اسید بر روی زگیل ندارد و کاملا طبیعی و به صرفه خواهد بود.
زگیل ها از جمله مشکلات پوستی می باشند که بسیار خجالت آور و همچنین ناراحت کننده هستند ، به خصوص اگر در نقاطی از بدن و صورت رشد کنند که بسیار مشخص باشد. در صورتی که زگیل در قسمتی از بدن به طور مکرر رشد نماید ، فرد می بایست به پزشک مراجعه کند تا دلیل آن را مشخص نماید.

درمان زگیل کف پا
زگیل کف پا

دلیل ابتلا به زگیل کف پا

زگیل کف پا شایع می باشند. ممکن است در صورت زخمی شدن خونریزی نیز داشته باشند. از آنجایی که زگیل کف پا توسط یک ویروس ایجاد می شود ، آن ها کمی مسری خواهند بود (می تواند از فردی به فرد دیگر منتقل شود).
شما نباید لباس و یا لباس زیر مشترک با کسی که دارای زگیل کف پا می باشد را داشته باشید. زگیل کف پا ممکن است در بدن پخش شده و در مناطق دیگر بدن نیز منتشر شود.
زگیل کف پا بمی بایست درمان شود ، زیرا که آن ها مسری هستند و اگر یک زگیل کف پا سال ها درمان نشود ، به ندرت ممکن است سرطانی شود.

شما می توانید برای درمان زگیل کف پا و میخچه کف پا از پماد ضد میخچه و زگیل گیاهی ادیب درم استفاده کنید که از ترکیب سه گیاه موثر در طب سنتی نظیر سیر، شاتره و سیاه دانه تشکیل شده است و جای زخم را از بین خواد برد و از دارو های شیمیایی به مراتب بهتر است.

روش درمان زگیل کف پا

یک روش درمانی کامل جهت درمان زگیل کف پا وجود ندارد ، زیرا ما قادر به کشتن ویروس بدون کشتن سلول های آلوده به این ویروس نخواهیم بود. درمان استفاده شده برای زگیل کف پا بستگی به محل ، اندازه ، نوع پوست و همچنین تشخیص پزشک دارد.
گاهی اوقات زگیل های جدید تشکیل خواهند شد در حالی که زگیل های موجود در حال نابود شدن می باشند. تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که اجازه دهید رشد کنند و به اندازه کافی بزرگ شوند.
جهت درمان زگیل کف پا به صورت طبیعی ، پوست موز را از موز جدا نمایید و قسمت داخلی آن که سفید است را روی زگیل قرار دهید. پا را بانداژ نموده و یک جوراب بپوشید. این پانسمان را هر روز تا هنگامی که زگیل از بین برود باید عوض نمایید. پس از چند روز اثری از زگیل نخواهد بود.

یکی دیگر از روش های درمان طبیعی استفاده از سیر می باشد. سیر دارای خواص ضد ویروسی ، ضد باکتری و ضد قارچی است که با عفونت های ویروسی مبارزه می کند.
برای درمان زگیل یک حبه سیر را خرد نمایید و بر روی منطقه آسیب دیده نیز قرار دهید. با یک باند بر روی آن را بپوشانید و بگذارید به مدت بیست دقیقه بر روی آن بماند و سپس به طور کامل آن را بشویید.
این درمان را دو مرتبه در روز و حدود یک هفته انجام دهید. اثر سوزاننده سیر موجب می شود که زگیل تبدیل به تاول شود و از بین رود.
زگیل های بزرگتر ممکن است زمان بیشتری طول بکشد تا بهبود یابند. اگر شما بوی سیر را دوست ندارید ، می توانید کپسول های سیر را سه مرتبه در روز برای یک هفته مصرف کنید.
روش دیگر درمان زگیل با سیر به این صورت است که ابتدا سیر له شده را مستقیم بر روی زگیل قرار داده و روی آن را با باند بپیچید.
به این علت که سیر خاصیت سوزآور دارد در یک هفته ، زگیل می ترکد و از بین خواهد رفت. به همین دلیل می توانید هر روز یک سیر تازه را بردارید ، آن را له نموده ، بر روی زگیل خود بگذارید و آن را ببندید.
سعی کنید از قرار گرفتن سیر در نقاطی از بدن که سالم است جلوگیری کنید. برای این کار می توانید به قسمت های اطراف زگیل کرم یا ژل بزنید تا به سیر آغشته نشود.

زگیل
درمان زگیل کف پا

دیگر روش های درمان زگیل کف پا به صورت طبیعی شامل موارد ذیل می شود:

  • سرکه سیب
  • ویتامین C
  • ریحان
  • جوش شیرین
  • آلوئه ورا
  • روغن درخت چای
  • روغن کرچک

پیشگیری از زگیل کف پا

برای کاهش ابتلا به زگیل‌ کف پا به این توصیه‌ ها دقت نمایید:

1- با پای برهنه راه نروید.
2- هر روز یک جفت جوراب تمیز بپوشید و کفش‌ هایتان یک روز در میان عوض کنید.
3- پاهایتان را به‌ طور مرتب بشویید و آن ‌ها را کاملا خشک کنید.
4- پای کودکان را به‌ طور مرتب بررسی نموده و نظافت آن را فراموش نکنید.
5- اگر شخص دیگری دچار زگیل می باشد ، از تماس مستقیم با پوستش اجتناب نمایید.
6- درصورتی‌ که دچار زگیل ، برآمدگی و یا تغییرات پوستی دیگری شدید ، به پزشک مراجعه کنید.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *