بدون نظر آموزش, کرم ضد آفتاب

پزشکان معتقدند که قرار گرفتن در برابر نور خورشید با استفاده از کرم ضدآفتاب و به صورت متعادل میتواند انواعی از مشکلات پوستی و روحی انسان را درمان کند.

در این مقاله به بررسی معایب و مزایا نور خورشید خواهیم پرداخت.

استفاده از نورخورشید برای پوست
نور

نور خورشید

نور خورشید سه نوع اشعه دارد، UVA،UVB و اشعه مادون قرمز. این اشعه ها میتواند هم مضر باشد هم مفید. معایب و مزایا نور خورشید بسیار زیاد است، تعادل و نحوه استفاده از نور خورشید فاکتور مهمی است که باید در زمان قرار گیری در نور خورشید استفاده کنید. به نحوی که از ضرر آن کاسته و از معایب آن بهره مند شوید.

مزایا نور خورشید

همانطور که بیشتر گفتیم معایب و مزایا نور خورشید با هم هستند، نحوه استفاده ما است که این معایب را به مزایا تبدیل خواهد کرد.

ویتامین نور خورشید(ویتامینD)

قرار گرفتن در معرض خورشید البته در زمان طولانی با استفاده از کرم ضد آفتاب مناسب ویتامین Dمورد نیاز بدن را تامین میکند. بزرگتر ها با حمام گرفتن آفتاب، و کوچکترها با بازی در فضای باز این ویتامین را به سمت بدن خود جاری میکنند.

البته برای بهره مند شدن از نور آفتاب نیازی نیست که حتما از خانه بیرون بروید. اگر فضای خانه نور گیری مناسبی داشته باشد هم میتوان از این انرژی طبیعی بدون هزینه بهره برد.

سلامت استخوان

تابش خورشید به روی بدن جذب کلسیم را در بدن افزایش داده و سبب حفظ سلامت استخوان ها میشود. به همین سبب است که پزشکان به افراد سالخورده و بیماران پوکی استخوان توصیه میکنند که هر روز از این منبع انرژی حتما برخوردار شوند.

کاهش ابتلا به افسردگی

بررسی شیوه زندگی بیماران افسرده مشخص شد که اکثر آنان به خاطر شغل یا محل سکونتشان از نور طبیعی بی بهره بودند.

کاهش ابتلا به افسردگی
افسردگی

نام دیگر بیماری افسرگی بیماری پاییز یا فصلی است، زیرا که در این فصل نور خورشید کمتر به سطح زمین میرسد. از درمان های معجزه آسا خوردن قرص ویتامین D یا قرار گرفتن در معرض انرژی خورشید است.

فشارخون

نور خورشید باعث کاهش استرس و فشار خون بالا میشود. به طورکلی ویتامین D متعادل کننده فشار خون است.

کاهش بیماری قلب و عروق

قرار گیری روزانه در معرض خورشید ریسک ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی را کاهش میدهد.

بیماری ام اس

در تحقیقاتی مشخص شد که برای درمان بیماری ام اس نیروی خورشید درمان مکمل خوبی می تواند باشد. همچنین مشخص شد ساکنین آمریکای شمالی، ایسلند و به طور کلی کشور های بالای خط استوا بیماری ام اس جزو بیماری های شایع در این مناطق است.

کاهش وزن

پیاده روی در زیر نور خورشید به کاهش وزن کمک میکند و خطر ابتلا به چاقی را کاهش میدهد. نور خورشید سبب تبدیل کربوهیدات به انرژی و سوخت ساز در بدن میشود. نور خورشید تحرک را افزایش میدهد.

افزایش میل جنسی

قرار گرفتن قسمت قفسه سینه و پشت بدن در معرض نور خورشید باعث افزایش میل جنسیتان میشود.

بهبود خلق و خو

قرار گیری در معرض نور خورشید سبب افزایش هورمون سرتونین در بدن که سبب کاهش استرس و اضطراب میشود.

بهبود خلق و خو 
خلق و خو

معایب نور خورشید

معایب و مزایا نور خورشید مانند تمام انرژی های دیگر باهم هستند. البته تعادل در زمان قرارگیری و داشتن  پوشش مناسب ریسک خطرات نور خورشید را کاهش میدهد.

سرطان پرستات

طی تحقیقات انجام شده دانشمندان روی مرگ و میر مردان ساکن آفریقا مشخص شده که 5 تا 45 درصد آن از طریق سرطان پروستات بوده است.

آفتاب سوختگی

قرار گرفتن مدت زیاد در معرض خورشید بدون پوشش سبب قرمز شدن، التهاب، درد و سوزش ناشی از سوختگی می شود.

سرطان پوست

نور خورشید حاوی نور ماورائ بنفش است و قرار گرفتن بیش از حد در معرض خورشید، بدون پوشش ریسک ابتلا به سرطان پوست را افزایش میدهد.

خشکی پوست

نور خورشید آب بدن را گرفته و پوست را خشک میکند. قبل از قرا گیری در معرض نور خورشید از کرم ضد آفتاب استفاده کنید و هر 2تا 3 ساعت یکبار آنرا تمدید کنید.

پیری زودرس پوست

آیا تا بحال دقت کردید که مادربزرگ و پدربزرگ های قدیمی نسبت به افراد سالمند امروزه پیرتر به نظر میرسند.اما چرا؟با نگاه به زنگی گذشتگان متوجه میشویم که تغذیه و سبک زندگی سالم تری داشتند، اما چرا پوست صورتشان بسیار چروک میشد؟

به این سوال میتوانیم اینگونه پاسخ دهیم که در گذشته معنای زیبایی پوست آنقدر در زندگی پر رنگ و مهم نبوده است. هنوز جزویی از دغدغه های روزمره مردم مراقبت از پوست خود باب نشده بوده است. هم چنین استفاده از کرم ضد آفتاب روتین نبوده و مردم هم چون اکثرا کار در فضای باز و  زیر آفتاب داشتند و از پوستشان مراقبت نمی کردند زودتر پوستشان چروک می شده است.

تابش مستقیم آفتاب به رطوبت پوست را گرفته و آنرا خشک میکند و همین امر سبب پیری زودرس پوست میشود.

لک های تیره(کک و مک)

قرار گیری بدون محافظ در معرض خورشید سبب ایجاد لک های ریز ودرشت قهوه ای بر روی پوست میشود.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *