بدون نظر آموزش, کرم ضد آفتاب

کرم های مخصوص پوست آفتاب

بعضی افراد دارای پوست مقاوم و بعضی دارای پوست حساس تری هستند. کسانی که پوست حساسی دارند، باید از آن مراقبت های ویژه ای انجام دهند. پوست حساس را تحت عنوان پوست بسیار خشک تعریف می‌کنند که مستعد واکنش‌های زیادی به عوامل محیطی مانند جوش، ورم و یا چروک پوست است و گرایشی به سرخ شدن و گُر گرفتگی پوست دارد. پوست خشک می تواند به خصوص در زمستان مشکل ساز باشد.

خشکی پوست، اختلالات پوستی و یا واکنش‌ های آلرژیک پوستی مثل اگزما و یا قرار گرفتن زیاد در معرض

عوامل محیطی مانند خورشید و باد از جمله علل واکنش‌های پوست حساس است. پوست حساس، به نور خورشید، مواد شیمیایی موجود در محصولات مراقبت از پوست، آرایش زیاد و کم آبی بدن واکنش نشان می‌دهد و بیشتر مستعد خشکی، خارش و قرمزی است. گاهی این افراد فقط حس ناخوشایندی را در پوست خود احساس می کنند، اما بیشتر مواقع این حساسیت با تغییرات ظاهری مثل قرمزی، التهاب، سوزش، خارش و حتی بر افروختگی همراه است. درجه‌ی حساسیت از فردی به فرد دیگر متفاوت است و حساسیت پوستی در زنان بیشتر از مردان است.

نکاتی برای مراقبت از پوست حساس

در خصوص مراقبت از پوست های حساس و خشک باید موارد زیر را رعایت کنید:

– برای رعایت نکاتی برای مراقبت از پوست حساس و خشک خود که مستعد چین و چروک و پیری است و آفتاب می تواند موجب آسیب بیشتری به آن شود، باید از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب کنید. پوست حساس نسبت به اشعه‌های ماوراء‌بنفش بسیار حساس است، بنابراین فراموش نکنید که قبل از بیرون رفتن از خانه روی صورت و بدن‌تان کرم ضدآفتاب بمالید. کرم ضدآفتاب با SPF ۵۰ و بالاتر بهتر است. کرم ضدآفتاب با SPF بالا، از پوست در برابر رادیکال‌های آزاد و اشعه‌های ماوراء‌ بنفش محافظت خواهد کرد.

به دنبال کرم ضد آفتاب‌ های حاوی اکسید زینک و دی اکسید تیتانیوم باشید زیرا این مواد شیمیایی مناسب پوست‌های حساس هستند. بنابراین زدن کرم ضد آفتاب خوب در طول سال و کرم های ضد لک می تواند به پوست کمک کند که جوان تر به نظر برسید. هم چنین تشخیص صحیح کرم ضد آفتاب و ضد لک مورد نیاز برای نوع پوست تان بسیار مهم است. پیش از استفاده از کرم ضد آفتاب و کرم ضد لک، به سراغ توصیه های آن بروید. محصولات مراقبت از پوست را با دقت انتخاب کنید.

– برای مراقبت از پوست حساس، زمان استحمام روزانه خود را کوتاه کنید. استحمام با آب داغ بیش از حد روی پوست می تواند چربی های طبیعی پوست را خشک کند . پیشنهاد می شود صابون و ژل شست و شو معتدل استفاده کنید تا باعث خشکی و کاهش رطوبت پوست نشوید.

– یکی دیگر از نکاتی برای مراقبت از پوست حساس این است که باید بلافاصله بعد از استحمام، از مرطوب کننده استفاده کنید تا به پوست رطوبت دهد و به پوست کمک می کند تا آب را در آن حفظ کنید. مطمئن شوید که لوسیون مرطوب کننده که شما استفاده می کنید دارای ترکیباتی برای پوست خشک است که رطوبت را نگه می دارد. پوست حساس را با روغن نارگیل مرطوب کنید.

نکاتی برای مراقبت از پوست حساس
مراقبت از پوست حساس

– برای مراقبت از پوست حساس خود، علاوه بر کرم ضد آفتاب و کرم ضد لک به تغذیه کامل پوست توجه کنید و غذاهای ضروری سالم و مکمل های غذایی مصرف کنید. برخی از روغن ها به صورت خوراکی تاثیر بهتری دارند. روغن ماهی می تواند به رفع خشکی پوست کمک کند و این به خاطر اسیدهای چرب امگا 3 آن است. همچنین آب ‌لیمو بنوشید، چای سبز بنوشید و غذاهای سالم بخورید.

– برای مراقبت از پوست حساس خود، خواب مناسب داشته باشید یعنی روزانه بین 8 تا 10 ساعت بخوابید. همچنین استرس برای پوست حساس بسیار مضر است، پس از استرس دوری کنید.

– برای مراقبت از پوست حساس خود، در فصل زمستان از دستکش و جوراب برای حفاظت از دست ها و پاهای خود استفاده کنید.

– برای مراقبت از پوست حساس خود، از آرایش بیش از اندازه دوری کنید، یکی از راههای مراقبت از پوست حساس محدود کردن استفاده از لوازم آرایشی است. آرایش نیز روی بافت پوست حساس تاثیر گذار است . مواد ارایشی منافذ پوست را مسدود کرده و باعث ایجاد جوش میشوند. اجازه دهید پوست به صورت طبیعی نفس بکشد.

– برای مراقبت از پوست حساس خود، آن را حداقل دو بار در هفته تمیز کنید. پوست مرده را از روی صورت خود بردارید. دقت کنید که از محصولاتی استفاده کنید که برای پوست خشک شما مناسب و یک محصول با کیفیت خوب باشد. پوست حساس را با شیر پاک‌سازی کنید.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *