بدون نظر آموزش, کرم ضد آفتاب

دلایل لک های پوستی

رنگ پوست افراد بوسیله ژنتیک به آن ها منتقل می شود و قابل تغییر نیست. در قاره اروپا رنگ پوست افراد بسیار روشن و در قاره آفریقا رنگ پوست بسیار تیره است. هر چه در منطقه ای آفتاب بیشتری به مردم بتابد ملانوسیت های پوست آن ها بیشتر فعال می شود و در نتیجه رنگ پوست مردم آن منطقه تیره تر می باشد. همیشه رنگ پوست روشن بین انسان ها از محبوبیت بیشتری برخوردار بوده است و افرادی که رنگ پوست تیره تری دارند درصدد روشن کردن پوست خود هستند و برای این کار یا دست به عمل جراحی می زنند و یا با استفاده از کرم های روشن کننده به روشن کردن و از بین بردن لک های پوست خود می پردازند. ولی این را باید دانست که کرم های روشن کننده تاثیری روی تغییر رنگ ژنتیکی پوست افراد ندارد.

ویژگی های کرم روشن کننده پوست

از ویژگی های کرم روشن کننده پوست این هست که می‌توانند روی تمام رنگ‌های پوستی کار کنند، اما ممکن است در افراد با پوست تیره‌، بیشتر ‌زمان ببرد. موارد استفاده از کرم های روشن کننده برای زمانی است که رنگ‌سازی در قسمت‌هایی از پوست که در معرض نور آفتاب است، مثل پیشانی، گونه و چانه به دلایلی مثل اختلال‌های هورمونی، مصرف قرص‌های ضدبارداری یا برخی آنتی‌بیوتیک‌ها و داروهای اعصاب افزایش می‌یابد. در این شرایط حتی ممکن است پوست در اثر مواجهه کم و کوتاه‌ مدت با آفتاب در قسمت‌های برجسته دچار تیرگی موضعی شود و لک بیاورد. کرم های روشن کننده به طور موضعی، افزایش رنگ‌سازی را کاهش می‌دهند و باعث برگشت پوست به رنگ طبیعی می‌شوند.
سعی کنید کرم ضد لکی را انتخاب کنید که حاوی مواد روشن‌کننده طبیعی باشد تا کمترین عوارض ممکن را برای پوست ایجاد کند.

بهترین کرم روشن کننده پوست
ویژگی های کرم روشن کننده پوست

در ضمن، بهتر است از کرم‌های ضد لکی استفاده کنید که حاوی ویتامین‌ های A و C و E و مواد مغذی مورد نیاز پوست باشند تا مواد لازم برای ساخت و ساز سلول‌های جدید تأمین شود. اسیدهای چرب امگا ۳ و ۶ نیز از مواد ضروری هستند که حتماً باید در کرم ضد لک انتخابی شما وجود داشته باشند، چون این مواد در برابر آسیب رادیکال‌های آزاد از پوست محافظت می‌کنند و پیری پوست را به تعویق می‌اندازند. یکی دیگر از موادی که باید در ترکیبات کرم ضد لک وجود داشته باشد، پروتئین هیدرولیز شده است تا رطوبت پوست به طور مؤثری حفظ شود.

از ویژگی های کرم روشن کننده پوست این هست که اکثرا حاوی یک ماده شیمیایی به نام هیدروکینون هستند. هیدروکینون از تولید رنگدانه ملانین در پوست جلوگیری کرده و باعث روشن شدن رنگ پوست می شود. اما باید دانست که هیدروکینون باعث تحریک و نازک شدن پوست شده و با استفاده بلند مدت باعث ایجاد قرمزی پوست، چین و چروک، التهاب، عفونت، زخم و خارش می شود. از مصرف کرم‌های حاوی ماده هیدروکینون خودداری کنید.

استفاده از کرم های روشن کننده پوست باید حتما با معاینه پزشک و بر اساس نوع پوست و علت لک های ایجاد شده روی پوست تجویز شوند، چرا که نوع پوست افراد با هم متفاوت بوده مثلا برخی رنگ پوست روشن و برخی تیره تر دارند برخی پوست های خشک و برخی چرب دارند و هر فردی به علل متفاوتی سراغ کرم روشن کننده می رود. مصرف نادرست روشن کننده های پوست می تواند سبب تحریک و نازک شدن پوست شده اگر پوست با مصرف نادرست این کرم دچار التهاب زیاد و خارش و زخم شود، خود می تواند سبب ایجاد لک شود. بنابراین باید ضدلک ها و روشن کننده ها را با تجویز پزشک، ابتدا به مقادیر کم مصرف کرد که اگر پوست فرد دچار حساسیت و التهاب نشد برای ناحیه وسیعتری از پوست استفاده کند. از تماس کرم روشن کننده پوست با دور چشم پرهیز کنید.

مصرف کرمهای روشن کننده در قسمت های حساس بدن مثل دورچشم، کشاله ران، زیر بغل می تواند سبب تحریک وآسیب پوست شود بنابراین برای این نواحی از ترکیبات ملایم و مخصوص استفاده می شود.

ما کرم های ضد لک و روشن کننده و شفاف کننده پوست ادیب اکسیر را به شما توصیه می کنیم. کرم گیاهی ادیب ضمن اینکه رنگ پوست روشن‌ تر و شفاف تری را به شما هدیه می کند، یک ضد لک قوی صورت با امکان از بین بردن لک های صورت، لک های حاملگی و جوش صورت است که هیچگونه عوارضی هم ندارد. وجود مواد مغذی مانند اسیدهای چرب امگا ۳ و ۶ در کرم روشن کننده و ضد لک ادیب اکسیر باعث می‌ شود که تمام مواد لازم جهت ساخت و ساز سلول‌ ها در اختیار پوست قرار گیرد. علاوه بر این وجود ویتامین‌ های C و E در ماسک گیاهی ادیب، مقاومت پوست را در برابر رادیکال‌ های آزاد افزایش داده و پیری پوست را به تاخیر می‌ اندازد. این ماسک گیاهی باعث ایجاد رطوبت موثر و طولانی در پوست شده و به پوست شما طراوت و شادابی می‌ بخشد. برای خرید کرم ضد آفتاب گیاهی ادیب درم با ما تماس بگیرید.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *