بدون نظر کرم ضد آفتاب

زمانی پوست چرب می شود که غدد سبابه بیش از حد سبوم ایجاد کند. پوست چرب به مراقبت های خاصی نیاز دارد تا سبب به وجود آمدن جوش نشود. یکی از مراقبت های روزانه استفاده از کرم ضد آفتاب است که باید به صورت تخصصی یعنی از کرم ضدآفتاب برای پوست چرب استفاده شود تا از چرب شدن بیشتر پوست کاسته شود.
در ادمه توضیح خواهیم داد که پوست چرب چیست؟ علائم و نشانه پوست چرب چیست؟ چه عواملی سبب چرب شدن پوست می شود؟ درمان مناسب پوست چرب چیست؟ پس چنانچه که پوست چربی دارید و انتخاب کرم ضدآفتاب مناسب یکی از دغدغه های شما است با ما همراه باشید.

پوست چرب

قبلا گفتیم که علت اصلی پوست چرب ترشح بیش از معمول سبوم است. سبوم ماده چربی است که از دهیراته شدن پوست جلوگیری کرده و آن را مرطوب نگه می دارد. سبوم در تمام پوست ها تولید می شود. ترشح بیش از حد سبوم علاوه بر چرب شدن پوست، سبب بسته شدن منافذ باز پوست شده و در نهایت باعث پدید آمدن آکنه روی پوست می شود. کنترل کردن میزان ترشح سبوم در پوست نیاز به مراقبت های روزانه به خصوصی دارد.

علائم پوست چرب چیست
علائم پوست چرب

علائم پوست چرب

پوست های چرب دارای نشانه هایی چون:

  • ظاهر براق و چرب پوست
  • منافذ باز و آشکار پوست
  • پیدایش انواع جوش سرسیاه و سفید
  • پوست ضخیم

البته باید گفت که علامت های گفته شده در افراد می تواند شدت متفاوتی داشته باشد و همه افراد به طور یکسان تمام یا بخشی از این نشانه ها را ندارند.

عوامل چربی پوست

عواملی چون وراثت، رژیم غذایی، عدم تحرک کافی، کم خوابی، استرس و فشار زیاد، افزایش وزن، آلودگی هوا، منطقه جغرافیایی سکونت، استفاده از برخی داروهای هورمونی، تغییر هورمون، بارداری و نور آفتاب سبب چرب شدن پوست می شود.

درمان پوست چرب

برای درمان پوست می توانید از انواع اسکراب، ماسک ها و ژل های شست و شو، پاکسازی و همچنین کرم ضدآفتاب برای پوست چرب استفاده کنید. افرادی که پوست چربی دارند باید از مواد بهداشتی، آرایشی مختص پوست چرب و کرم ضدآفتاب برای پوست چرب استفاده کنند.

شستو شو و درمان پوست چرب
شستو شو پوست چرب

شست و شو پوست چرب

افرادی که پوست چربی دارند باید در طول شبانه روز دو بار پوست خود را با فوم ها یا پن های مختص پوست چرب بشویند. شاید برای شما این سوال پیش بی آید چرا از صابون استفاده نکنیم؟ استفاده از صابون ها سبب می شود که سبوم مورد نیاز پوست صورت نیز شسته شود و پوست بعد از شست و شو دچار خشکی شود که خود این امر سبب می شود تا پوست منافذش بازتر شده سبوم بیشتری تولید کند تا رطوبت از دست رفته را جبران کند و در نهایت بیشتر جوش بزند. پس در شست و شو صورت افراط نکنید.
پوست های چرب نیاز دارند تا هفته ای یک بار اسکراب بشوند بدان معنی که لایه های ضمخت و مرده پوست از پوست جدا شود تا درخشش از دست رفته را به دست بیاورد.
همچنین پوست چرب باید ماهی یکبار پاکسازی شود. پاکسازی پوست صورت در مراکز آرایشی درمانی انجام می شود. اما شما می توانید با خواندن مقاله هایی در این باره در خانه و با مواد طبیعی پاکسازی پوست را در منزل انجام دهید. مراحل آن هم به دین صورت است که ابتدا پوست خود را با آب گرم به مدت ده دقیقه بخور دهید. سپس با استفاده از ماسک مخصوص اسکراب کنید و بعد از استفاده از ماسک های مرطوب کننده پوست را آبرسانی کنید.

کرم ضد آفتاب برای پوست چرب

همان طور که گفتیم پوست چرب احتیاج به مراقبت های روزانه مخصوص دارد. یکی از مراقبت های روزانه استفاده از کرم ضد آفتاب برای پوست چرب است. نور آفتاب دارای اشعه های مضر UVA و uvb است. تابش این اشعه به پوست صورت سبب می شود که پوست بسوزد در واقع نور خورشید با گرمای خود رطوبت و آب پوست را خشک می کند. این امر در پوست های چرب سبب می شود که سبوم پوست تحریک شده و بیشتر تولید شود تا پوست را از خشک شدن و سوختگی نجات دهد. افزایش سبوم پوست را چرب تر کرده، منافذ پوست بازتر می شود و در نهایت پوست دچار آکنه خواهد شد.

سخن آخر

با خواندن این مقاله متوجه شدید که استفاده از کرم ضد آفتاب برای پوست چرب چرا مهم است. پس تصور نکنید چون پوست چربی دارید استفاده از کرم ضد آفتاب نیاز ندارید و پوستتان بیشتر چرب خواهد شد. اولین فاکتور برای داشتن صورتی زیبا داشتن پوستی شفاف و سالم است پس استفاده از کرم ضد آفتاب حتی در زمستان و روزهای ابری را در برنامه روزانه خود قرار دهید. و به یاد داشته باشید که نیم ساعت قبل از قرارگیری در معرض نور خورشید از کرم ضد آفتاب استفاده کنید و هر جند ساعت یک بار آن را ترمیم کنید.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *