بدون نظر کرم ضد آفتاب, مقالات

کرم ضد آفتاب ضد تعریق

بر اساس تحقیقات بر روی بیش از ۷۰ لوسیون، اسپری و کرم ضد آفتاب نتایج نشان می دهد که شما نمی‌‌ توانید همیشه به عدد SPF (عوامل محافظت از آفتاب) نوشته شده بر ‌روی بسته ‌بندی اعتماد نمایید. این عدد نشان ‌دهنده میزان جلوگیری هر محصول از اشعه های فرابنفش مضر آفتاب (UVB , UVA) که علت اصلی آن آفتاب‌ سوختگی، پیری پوست، برنزه شدن رنگ پوست و از عوامل سرطان پوست شناخته‌ شده‌اند می باشد.
نور آفتاب کمک می نماید تا بدن ما ویتامین D را بسازد که بدن به آن احتیاج فراوانی دارد. نور آفتاب در عین حال که برای ما مفید است، می ‌تواند خطرناک نیز باشد.
اشعه ‌های فرابنفش خورشید یا UV در ۳ موج  UVA ،UVB و UVC فرستاده می ‌شود. امواج UVC از لایه اتمسفر زمین عبور نمی ‌کند پس ما می بایست فقط مراقب امواج UVA و UVB باشیم.

امواج UVA رابطه مستقیمی با پیری پوست دارد و علت عمده پیری پوست می باشد. یو وی ای بر روی خاصیت کشسانی پوست تاثیرگذار است و چروک ‌ها را ایجاد می‌ نماید.
البته به غیر از چروک، علائم دیگر پیری پوست همانند ضمخت شدن آن که حالت چرمی به پوست می‌ دهد و همچنین لکه های قهوه ‌ای را ایجاد می‌ نماید.
امواج UVA از شیشه هم عبور می‌ کند و بسیار بیشتر از امواج UVB به عمق پوست نفوذ می ‌نماید. محافظ UVA موجود در کرم ضدآفتاب این امواج را دفع نموده و از پیری پوست و همچنین سرطان جلوگیری خواهد نمود.
امواج UVB موجود در اشعه‌ های خورشید علت آفتاب سوختگی و ایجاد نوعی سرطان پوست می ‌گردد. یک کرم ضدآفتاب با میزان SPF بالا خواهد توانست از پوست در مقابل این اشعه محافظت نماید و به ما این کمک را می‌ کند که بدون آن که پوستمان آسیب ببیند، از نور آفتاب استفاده نماییم.
یکی دیگر از فاکتورهایی که به هنگام خرید یک کرم ضد آفتاب خوب باید در نظر داشته باشید، مناسب بودن آن کرم با توجه به نوع پوست شما می باشد.
البته انتخاب یک کرم ضد آفتاب علاوه بر داشتن SPF خوب و مناسب بودن با نوع پوست، باید دارای ویژگی هایی همانند مقاوم بودن در آب و تعریق را هم داشته باشد.
نکته مهمی که در خصوص میزان تاثیر گذاری لوسیون یا کرم ضد آفتاب باید بدانید این است که هیچ ضد آفتابی صد در صد از امواج UV محافظت نمی ‌کند.
SPF 30 تا ۹۷ درصد، SPF 50 تا ۹۸ درصد و SPF 100 تا ۹۹ درصد از پوست در مقابل اشعه‌ های خطرناک جلوگیری می‌ کند.
با توجه به این تحقیقات، پزشکان استفاده از کرم ضد آفتاب با SPF کمتر از ۳۰ را توصیه نمی‌ کنند. تعریق پوست در برابر نور آفتاب بسیار بیشتر است و لوسیون و کرم ضد آفتاب ضد تعریق در مقابل آب و تعریق مقاوم است و شسته نمی ‌شود. شما می ‌توانید میزان ضد آب بودن را بر روی جعبه پیدا نمایید. این عدد باید در بین ۴۰ الی ۸۰ دقیقه باشد.
پوست ما مخصوصا کودکان در مقابل خورشید بسیار آسیب ‌پذیر می باشد و استفاده از کرم ضد آفتاب برای کودکان مسئولیت مهم خانواده هاست.
برای بزرگسالان نیز فراموش نکنید که تاثیرات مضر آفتاب بر پوست امکان دارد که پس از چند سال در پوست نمایان شود. پس نادیده گرفتن علائم ظاهری ، علت آسیب ندیدن پوست شما نخواهد بود.
از کرم ضدآفتاب با SPF 40 به بالا برای بهره ‌مند شدن از حداقل SPF 30 استفاده نمایید و فراموش نکنید که استفاده از هر نوع کرم ضد آفتابی بهتر از بیرون رفتن بدون کرم ضد آفتاب خواهد بود. ولی انتخاب خوب، هوشمندی و اهمیت شما را می ‌رساند.

کرم ضد تعریق
کرم ضد آفتاب

بهترین محافظت در مقابل خورشید

تحقیقات نشان داده است افرادی که تنها از کرم ضد آفتاب جهت محافظت در زیر نور خورشید استفاده می ‌کنند ، بیشتر دچار آفتاب سوختگی خواهند شد تا افرادی که در سایه می‌‌ مانند و از عینک و لباس آستین بلند استفاده می ‌کنند.
به همین علت در سفر و روزهای آفتابی سعی نمایید تا از ایستادن در زیر آفتاب شدید ( از ساعت ۱۰ صبح الی ۴ بعداز ظهر) خودداری نمایید. همچنین لباس مناسب (لباس نخی روشن) و البته کلاه لبه ‌دار نیز استفاده کنید.

ضد تعریق
بهترین محافظت در مقابل خورشید

کرم ضد آفتاب گیاهی ادیب

داروسازی ادیب اکسیر به عنوان یکی از پیشگامان صنعت داروی گیاهی کشور در جهت محافظت پوست در مقابل اشعه آفتاب و همچنین آثار زیان بار آن، با بهره گیری از فرمولاسیون پیشرفته و کاملا گیاهی و با استفاده از متخصصین علوم گیاهی اقدام به تولید کرم ضد آفتاب ادیب کرده است.
در تمامی فصول سال حتی در هوای بارانی و ابری نیز استفاده از کرم ضد آفتاب ادیب درم توصیه می گردد. پرتوهای ماوراء بنفش می ‌توانند از ابرها به آسانی عبور نمایند.
کرم ضد آفتاب گیاهی ادیب درم از تیرگی پوست، آفتاب سوختگی، پیری زودرس و همچنین سرطان پوست جلوگیری می نماید. که این کرم ضد آفتاب، در مقابل تعریق و همچنین آب مقاوم می باشد.

ادیب
کرم ضد آفتاب گیاهی ادیب

روش استفاده از کرم ضد آفتاب‌ ضد تعریق

۱۵ الی ۳۰ دقیقه قبل از خروج از منزل از کرم ضد آفتاب خود استفاده نمایید.
یک لایه از کرم را در همه قسمت های پوست خود پخش کنید.
این لایه را ماساژ داده تا به خوبی جذب پوست گردد.
یک لایه نازک دیگر از کرم ضد آفتاب را اضافه نمایید.
اگر بدن یا صورت شما خیس شده است، یا اگر بیرون از خانه در معرض نور خورشید هستید، هر ۸۰ دقیقه کرم ضد آفتاب خود را تمدید کنید.
فراموش نکنید که حتی زیر سقف هم به کرم ضد آفتاب نیاز دارید.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *