بدون نظر کرم ضد آفتاب

برای داشتن پوستی زیبا و سالم و حفظ شادابی و درخشندگی آن باید مراقبت هایی از پوست را هرروزه انجام دهید. هر اندازه که به سلامت پوست خود اهمیت دهید متقابلا پوستی سالم تر در طول عمرتان خواهید داشت. ابتدا باید بدانید که اصلا پوست خود را از چه چیزی باید محافظت کنید و فاکتور مضر بر روی پوست چه چیزی است. پر واضح است که عواملی چون تغذیه، عدم تحرک آلودگی و نور آفتاب  اثرات منفی روی پوست می گذارند. اما بلاخره لازم است که بدانید که چرا در سال های اخیرا به استفاده از کرم ضد آفتاب تاکید بسیار می شود!

کرم ضدآفتاب

پزشکان به همه افراد توصیه می کنند تا از کرم های ضد آفتاب برای محافظت از پوست خود در برابر امواج مضر خورشید استفاده کنند. کرم های ضد آفتاب با عیارهای حفاظتی مختلفی وجود دارند و افراد باید که بنا به وضعیت خاص پوست خود یکی از آنها را با مشاوره با پزشک متخصص پوست انتخاب کنند. گفتنی است استفاده از کرم های ضد آفتاب به ویژه برای افرادی که پوست صورت خود را لیزر کرده اند و یا درمان های لایه برداری پوست انجام می دهند و یا دچار آفتاب سوختگی شده اند بسیار مهم و ضروری است.
بررسی ها نشان می دهد کرم های ضد آفتاب نقش موثری در کاهش پیری زودرس پوست و همین طور ابتلا به سرطان پوست در افراد دارند. پزشکان توصیه می کنند تا افراد به ویژه بانوان به جای استفاده از مواد آرایشی برای پوست تنها از کرم ضد آفتاب استفاده کنند و بدانند که کرم های آرایشی پوست جای کرم ضد آفتاب را نمی گیرد و با بستن منافذ پوست سبب عدم خروج سموم و عرق از پوست و در نتیجه پیری زودرس در افراد می شود.

SPF مناسب کرم ضد آفتاب
SPF مناسب ضد آفتاب

SPF مناسب کرم ضد آفتاب

استفاده از ضدآفتاب برای محافظت از پوست ضروری است، چراکه مضرات اشعه‌های خورشیدی بی‌شمار است. بیماری‌هایی از قبیل: سرطان پوست، پیری زودرس و جوش‌های پوستی زمانی به وجود می‌آیند که برای مدتی طولانی بدون هیچ محافظی در معرض نور آفتاب قرار گرفته‌اید. هر وقت بیرون می‌روید از مقدار بسیار فراوانی ضدآفتاب با SPF بالا استفاده کنید تا از پوست خود در مقابل هرگونه آسیب غیرمتعارف ناشی از اشعه‌های مضر خورشید محافظت کنید.
سه عدد SPF بر روی کرم‌های ضد آفتاب دیده می‌شود؛ ۱۵، ۳۰ و ۵۰. یک کرم ضد آفتاب با ۱۵ SPF حدود ۹۳ درصد اشعه فرابنفش خورشید را دفع می‌کند. این عدد برای SPF ۳۰ حدود ۹۷ درصد است. کرم ضد آفتاب با SPF ۵۰ بیش از ۹۸ درصد اشعه فرابنفش را دفع می‌کند. توصیه می‌شود از کرم‌های ضدآفتاب با SPF ۳۰ استفاده کنید. چراکه میزان بالای SPF در یک کرم ضد‌آفتاب باعث افزایش چربی آن می‌شود. پس بهتر است میانه رو باشید.

کرم ضدآفتاب در تمام فصول و همه جا

برای استفاده از کرم ضدآفتاب حتی به فصل‌ها یا عدم مشاهده خورشید در آسمان و یا ابری بودن هوا اهمیت ندهید و همیشه و در هر زمانی از ضدآفتاب استفاده کنید. متخصصان زیبایی استفاده از ضدآفتاب را حتی در اوقاتی که در خانه یا داخل ماشین و یا در حین پرواز با هواپیما هستید، توصیه می‌کنند.
اشخاص نامی از کرم ضدآفتاب برای حفظ سلامت پوست و همچنین محافظت از خود در برابر هرگونه بیماری یا آفتاب سوختگی بهره می‌برند. این نکته را هم باید بدانید که در فصل زمستان و روزهای برفی اشعه های خورشید خطرناک تر هستند زیرا که برف به علت رنگ سفیدش نور خورشید را دوبرابر منعکس می کند.

چگونه کرم ضد آفتاب بزنیم
چگونه ضد آفتاب بزنیم

چگونه ضد آفتاب بزنیم

استفاده صحیح از کرم ضد آفتاب از انتخاب نوع مناسب آن مهم تر است. زیراکه بیشتر افراد نمی دانند چطور از این کرم محافظتی استفاده کنند که بیشترین تاثیر و قدرت خود را در برابر آفتاب و محافظت از پوست بگذارد. اولا باید بدانید که تمام ضد آفتاب ها به نیم ساعت زمان نیاز دارند تا جذب پوست شوند و عملکرد صحیح خود را نمایش دهند. پس نیم ساعت قبل از خروج از خانه از کرم ضدآفتاب استفاده کنید.نکته دوم این است که پوشش کرم ضد آفتاب خود را 2تا 3 ساعت یک بار باید ترمیم کنید.
زیرا که بر اثر عرق کردن یا آب خورگی لایه محافظتی کرم ضد آفتاب نازک می شود. در استعمال کرم ضد آفتاب افراط کنید، این کرم را تا حدی باید استفاده کنید تا لایه ای نازک در تمام پوست صورت شکل بگیرد، گوش ها و گردن را فراموش نکنید! در کل سعی کنید تمام قسمت پوست شما که بدون پوشش زیر نور خورشید قرار می گیرد را توسط کرم ضد آفتاب محافظت کرده و بپوشانید.
رعایت این نکته بسیار ضرورت دارد، زمانی که بیش از یک کرم قرار است روی پوست استفاده کنید (کرم های مرطوب کننده، آرایشی) کرم ضد آفتاب باید آخرین لایه ای باشد که استفاده می کنید. از ضدآفتاب ها باید روی لب ها هم استفاده کنید بهتر است که برای این کار از بالم لب حاوی ضد آفتاب بهره بگیرید.

کرم ضد آفتاب مخصوص پوست چرب

پوست های چرب بیش از سایر پوست ها عرق می کند و چرب می شود. پوست های چرب احتیاج به کرم ضد آفتاب مخوص خودشان را دارند زیرا که معمولا مستعد آکنه و جوش سرسیاه هستند . استفاده از کرم ضد آفتاب های معمولی اید مناسبی نیست زیرا که ترکیبات شیمیایی آن موجب تحریک و ترشح بیشتر سبوم و درنهایت ترشح بیشتر چربی در پوست خواهد شد. انواع بسیار از کرم ضد آفتاب برای پوست چرب در بازار وجود دارد با مشورت پزشک متخصص و تحقیق می توانید انتخاب مناسبی از کرم ضد آفتاب برای پوست چرب داشته باشید.

کرم ضد آفتاب پوست چرب

نکاتی درباره ضد آفتاب ها

– نگران جذب ویتامین دی در صورت استفاده از کرم ضد آفتاب نباشید زیرا که کرم ضد آفتاب از تاثیر مخرب اشعه UVA و UVB جلوگیری می کند و تاثیری در جذب ویتامین D ندارد.

– تحقیقات ثابت کرده بهترین و مناسب ترین SPF 30 می باشد. البته اگر که پوست معمولی ندارید و مشکلات پوست خاصی دارید، میزان SPF کرم ضد آفتابتان توسط پزشک متخصص باید که انتخاب شود.

– برخی از کرم های ضد آفتاب تاریخ انقضا دارند. اگر تاریخ کرم ضد آفتابتان گذشته است بهتر است آن را دور بیاندازید. در این شرایط ممکن است کرم دیگر کار نکند و محافظتی را به پوستتان ارائه نکند. اگر روی کرمتان تاریخ انقضا ندارد، به عنوان یک قاعده کلی باید کرم هایی که بیش از 3 سال از تاریخ خریدشان گذشته است را دور بیاندازید.

– استفاده از ضدآفتاب ها به طور کلی در کودکان زیر شش ماه ممنوعیت مصرف دارد و بین شش ماهگی تا دو سالگی، نظر متخصصان متفاوت است. اما از 2 تا 12 سالگی، استفاده از ضدآفتاب های مخصوص اطفال مناسب است زیرا ترکیبات موجود در آن ها احتمال بروز حساسیت در کودکان را کاهش می دهد.پس از سنین 12 سالگی امکان استفاده از ضدآفتاب های معمولی وجود دارد البته با توجه به ساختار چرب یا خشک پوست، باید این شرایط نیز در نظر گرفته شود.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *