بدون نظر آموزش

تغییرات هورمونی، ژنتیک، افزایش سن و عامل اصلی نور خورشید سبب پیدایش لک های تیره بر روی پوست می شود. اما چه طور می توان آن را برطرف نمود. امروزه کرم ضدلک گیاهی و انواع کرم ضد لک قوی شیمیایی در بازار وجود دارد که افراد برای محو شدن لک های پوستی متوسل به آنها می شوند. اما آیا این راه حل درست می باشد؟ چه کسانی کاندیدای استفاده از کرم ضد لک قوی هستند؟ آیا کرم ضد لک بر روی پوست اثرات جانبی دارد؟ در ادامه به صورت مفصل تاثیرات کرم ضد لک و نحوه عملکردش را توضیح خواهیم داد.

عملکرد کرم ضد لک قوی

کرم ضد لک با داشتن مقادیری چون: تیروزیناز (آنزیم مسئول تشکیل ملانین)، روسینول، ویتامین C، گلابردین، ​​اسید فیتیک، کوجیک اسید، آربوتین و آزلائیک اسید همچنین علاوه بر این ترکیبات، این محصول مراقبت آرایشی نقش همگن سازی رنگدانه را هنگام لایه برداری اپیدرم بر عهده دارد. البته عوامل محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش در تمام محصولات کرم ضد لک قوی وجود دارد.

این محصول مراقبت زیبایی از ایجاد لکه هی جدید جلوگیری کرده و با برگرداندن رنگدانه پوست به حالت قبل پوست را درمان می کند و اینگونه روی پوست تاثیر مثبت می گذارد. استفاده از این محصولات، نقش پیشگیرانه را در ایجاد لک های جدید تضمین می کند. علاوه بر این کرم ضد لک رطوبت مورد نیاز پوست را ایجاد می کند. به طور خلاصه، این محصول آرایشی بهداشتی چهره ای روشن، شفاف،جوان ،درخشان و شیرین را به پوست هدیه می کند.

چگونگی عملکرد کرم ضد لک قوی
چگونگی عملکرد ضد لک

چه کسانی می توانند از کرم ضد لک قوی استفاده کنند؟

تقریبا تمام افرادی که از لک های پوستی رنج می برند کاندیدای استفاده از کرم ضد لک قوی هستند. به طور مثال افرادی که پس از بارداری دچار لک های پوستی شده اند یا کک و مک روی صورت دارند همچنین نیز افرادی که لک های ناشی از آفتاب، لک های مرتبط با مشکلات هورمونی یا بیماری های کبدی، ژنتیک حساسیت و یا جای آکنه و اسکار پوستی دارند،  این افراد کاندیدای استفاده از کرم ضد لک هستند اما  انتخاب نوع مناسب و استفاده صحیح موضوعی مهم است که در ادامه مقاله به آن خواهیم پرداخت.

معیار انتخاب بهترین کرم ضد لک قوی

ناگفته نماند که کلیه کرم های ضد لک موجود در بازار نقش کاهش یا از بین بردن لک ها را دارند که مانع از ایجاد چهره ای روشن و شفاف در بسیاری از افراد می شود. با این وجود در هنگام انتخاب بهترین کرم ضد لک قوی باید معیارهای خاصی را در نظر گرفت، یکی از  موارد مهم این است که در هنگام انتخاب کاملاً به نوع پوست توجه شود و متناسب با دسته پوست انتخاب شود تا به طور موثر لکه ها را از بین ببرد. در حقیقت ، هر نوع پوستی ویژگی خاص خود را دارد و بنابراین نیازهای خاص خود را دارد. به این ترتیب هرگز نباید به طور تصادفی کرم ضد لک خود را انتخاب کرد.

تاثیرات منفی استفاده از کرم ضد لک قوی بر روی پوست

بعضی از کرم ها ممکن است حاوی ترکیبات خطرناکی برای پوست برخی از افراد باشند. یکی از این ترکیبات جیوه است. دومین می تواند تأثیرات منفی بر روی سیستم عصبی و کلیه ها بر روی بدن باشد. اگرچه در حال حاضر چندین کشور استفاده از این عنصر را در مواد آرایشی ممنوع کرده اند، اما برخی از تولید کنندگان هنوز هم از آن استفاده می کنند. علاوه بر این، افرادی که پوست حساس دارند باید مراقب کرم با هیدروکینون باشند. به خاطر این که احتمالاً حساسیت اپیدرمی به نقطه ترویج تومورها افزایش می یابد.

بهترین کرم ضد لک
بهترین ضد لک

بهترین کرم ضد لک قوی

در قدم اول برای انتخاب بهتر ین کرم ضد لک قوی ابتدا باید پوست خود را از نظر تقسیم بندی ها خشک، چرب و حساس یا معمولی بشناسید. سپس علت لک های به وجود آمده را شناسایی کنید و در قدم نهایی انتخاب محصول متناسب با پوستتان، فاکتورهای ایجاد لک را از زندگی خود حذف کنید چنانچه که نسبت به نوع پوست خود شناخت و اطلاعات کافی را ندارید می توانید از متخصصان این زمینه مشاوره دریافت کنید.

نکته مهم این که فکر نکنید که گرانترین کرم ها مؤثرترین هستند. به همین ترتیب  هم ارزان ترین آنها لزوماً از کیفیت پایین برخوردار نیستند. اما برای انتخاب بهترین کرم ، ابتدا باید به مواد تشکیل دهنده آن و سپس نقدها و نظراتی که توسط کاربران روی صفحه محصولات است اعتماد کنید.

آیا کرم ضد لک بر روی پوست اثرات جانبی دارد؟

محصولی را انتخاب کنید که تست های پوستی را انجام داده باشد. علاوه بر این بسیار مهم است عناصر تشکیل دهنده طبیعی باشد و کمتر مواد شیمیایی مضر داخل آن به کار رفته باشد. البته همه محصولات حاوی برخی مواد شیمیایی هستند بنابراین در این حالت دقت کنید که نباید سمی باشند.

استفاده صحیح از کرم ضد لک هم فاکتور بسیار مهمی است که باید قبل از استفاده دستورالعمل آن را حتما مطالعه کنید. چناچه محصول انتخابی شما از بهترین و کم ضررترین ترکیبات تشکیل شده باشد و شما انتخاب درست و متناسب با نوع پوستتان کرده باشید همچنین استفاده صحیح آن را طی مدت استفاده داشته باشید نباید نگران عوارض جانبی آن باشید.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *